• Поделба на класното раководство на наставниот кадар од одделенска настава во учебната 2021/2022 година.
Одделенски раководител |
одделение |
Број на ученици |
Елена Стојановска |
I а |
23 |
Елена Саздовска |
I б |
26 |
Маја Цветкова |
I в |
24 |
Тања Василевска |
I г |
25 |
Тања Младеновска |
I д |
23 |
Вкупно I одделение |
121 |
|
Марија Стојчевска |
II а |
27 |
Јулија Јовевска |
II б |
26 |
Тамара Ангеловска |
II в |
26 |
Елизабета Богдановска |
II г |
25 |
Златкица Зајчевска |
II д |
26 |
Вкупно II одделение |
130 |
|
Станка Мицевска Светлана Гешева |
III а |
27 |
Елена ЃорѓиевскаАдријана Јовановска |
III б |
29 |
Голупка ДавитковаВесна Камева |
III в |
26 |
Маја БлажевскаТања П. Панушковски |
III г |
27 |
Антонета Илиевска | ||
Вкупно III одделение |
109 | |
Ана Јордановска |
IV а |
27 |
Маја Саздовска |
IV б |
25 |
Гордица Милковска |
IV в |
25 |
Љупка Станојковска |
IV г |
25 |
Вкупно IV одделение |
102 |
|
Тања Василевска |
V а |
24 |
Тања Младеновска |
V б |
26 |
Елена Стојановска |
V в |
24 |
Елена Саздовака |
V г |
25 |
Вкупно V одделение |
99 |
Поделба на класното раководство и часови на наставниот кадар од предметната наства за учебната 2021/2022
Одделенски наставник |
Предмет |
Одд раководител |
|
Македонски јазик |
VIа |
Ивана В. Боцеска |
Македонски јазик |
VIIIб |
Лидија Даниловска Ѓуровска |
Македонски јазик |
IXа |
Ана Блажевска |
Англиски јазик |
|
Билјана Ѓорѓиевска |
Англиски јазик |
VIб |
Александра К.Мојсоска |
Англиски јазик |
/ |
Алегра Н. Ристовска |
Англиски јазик |
/ |
Тања Е. Стоилевски |
Англиски јазик |
/ |
Александар Блажевски |
Германски јазик |
/ |
Викторија Стојановска |
Германски јазик |
/ |
Билјана Смилевска |
Германски јазик |
/ |
Благица Петковска |
Математика |
IXб |
Силви Малиновска |
Математика |
VIв |
Данче Нацевска |
Математика |
VIIIв |
Татјана Стојчевска |
Математика |
/ |
Каролина Петрова |
Историја |
VIIа |
Анита Серафимовска |
Историја Граѓанско образование |
VIIг |
Сузана Цимевска |
Географија |
IXв |
Јана Митковска |
Географија Изборни: Нашата татковина |
VIг |
Марија Спасовска |
Биологија |
/ |
Далиборка Ѓорѓиевска |
Физика Природни науки |
VIIа |
Елена Танева |
Хемија Природни науки |
VIIIа |
Далида Лакордова |
Информатика Иновации |
/ |
Наташа Неделковска |
Етика во религиите Изборни : Вештини на живеење |
/ |
Снежана Митевска |
Етика Вештини за живеење Запознавање со религиите – изборен |
/ |
Жаклина Жигиќ |
Техничко образовние Техничко образование - изборен |
VIIIг |
Борче Димоски |
Ликовна уметност Проекти од ликовна уметност |
/ |
Мирко Трипуновски |
Музичко образование |
IXв |
Јовче Петковски |
Музичко образование |
/ |
Лила П.Алексовска |
Физичко и здравствено образование |
VIIб |
Благоја Митровски |
Физичко и здравствено образование |
/ |
Жанета Ангелова |
Физичко и здравствено образование |
/ |