Наставен Кадар

Наставен Кадар

 

• Поделба на класното раководство на наставниот кадар од одделенска настава во учебната 2017/2018 година.

 

Одделенски раководител

одделение

Број на ученици

Тања Василевска

I а

24

 Тања Младеновска

I б

24

 Елена Стојановска

I в

24

 Елена Саздовска

I г

24

           Вкупно I одделение

 

96

 Марија Стојчевска

II а

28

 Јулија Јовевска

II б

29

 Евдокија Сапрунова

II в

28

 Елизабета Богдановска

II г

28

Вкупно II одделение

 

113

 Станка Мицевска

III а

26

 Елена Ѓорѓиевска

III б

24

 Голупка Давиткова

III в

21

 Маја Блажевска

III г

24

Вкупно III одделение

 

95

 Светлана Гешева

IV а

28

 Адријана Јовановска

IV б

28

 Љубинка Чачевска

IV в

24

 Тања П. Панушковски

IV г

31

Вкупно IV одделение

 

111

 Ана Јордановска

V а

27

 Марина Стојановска

V б

31

 Гордица Милковска

V в

30

 Благородна Максимовска

V г

29

Вкупно V одделение

 

117

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поделба на класното раководство и часови на наставниот кадар од предметната наства за учебната 2017/2018

Одделенски наставник

Предмет

Одделенија во кои предава

Одд

раководител

Маргарита Блажевска

Македонски јазик

VIIa,VIа, б, в, г

VIа

Душанка Наневска

Македонски јазик

VII г, IXа, б, в, г, д

IХд

Ивана В. Боцеска

Македонски јазик

VII б, в,VIIIа, б, в, г

/

Ана Блажевска

Англиски јазик

VI в, г,VIIа, б, в, г, IV в,г = 6

VIIв

Билјана Ѓорѓиевска

Англиски јазик

VIIIа, б, в, г, IX б, в, г, д

IX

Александра К.Мојсоска

Англиски јазик

V а, б, в, г, VI а,б,

IX а

/

Алегра Н. Ристовска

Англиски јазик

I а, б, в, г,

III а, б, в, г

/

Тања Е. Стоилевски

Англиски јазик

II а,бв, г, III в, г,

IV а,б

/

Вера Јовческа

Германски јазик

VII а, б, VIIIа, б, в, г, IXа, б, в, г,д

/

Сања Зографска

Германски јазик

VIа, б, в, г,VII в

/

Билјана Смилевска

Германски јазик

VII г

/

Благица Петковска

Математика

VIII а, б, в, г, VII а

VIIIг

Силви Малиновска

Математика

IX а, б, в, г, д

IXа

Данче Нацевска

Математика

VIа, б, в, г, VII в

/

Татјана Стојчевска

Математика

VII б, г

/

Каролина Петрова

Историја

VI в,IX а, б,в, г, д

VIв

Анита Серафимовска

Историја

Граѓанско образование

VIIа, б, в, г, VIII а, б, в, г, VIг

IX а, в =2 часа

VIг

Сузана Цимевска

Географија

VIа, б, в, г, VIII а, б, в, г, IXа,б

VIIIв

Јана Митковска

Географија

Изборни: Нашата

татковина

VII а, б, в, г, IX в, г, д

VIIIа, б, г = 6 часа

IXв

Верица Велковска

Биологија

VII в,VIIIа, б, в, г

IXа, б, в, г,д

VIIIб

Снежана Петковска

Биологија

VIIа, б, г

/

Бојан Чесмаџиски

Граѓанско образование

Изборен: Нашата татковина

VIII а, б, в, г, IX б

IX а/г;б/в

/

Далиборка Ѓорѓиевска

Физика

Природни науки

VIIIа, б, в, г, IXа, б, в, г, д

VI в, г

/

Елена Танева

Хемија

Природни науки

VIII а, б, в, г

IXа, б, в, г, д

VI а, б

/

Далида Лакордова

Информатика

Проекти од информатика

Иновации

VI а, б, в, г

VII а, б, в, г

IX а,б, IX в

IXа, б, в, г

/

Наташа Неделковска

Етика во религиите

Изборни :

Вештини на живеење

VI а, б, в, г

VII а, VII в, г

VIIг

Снежана Митевска

Етика

Вештини за живеење

Запознавање со религиите – изборен

Ѓраѓанско образование

VIIа, б, в, г

VII б,VIIIа, б, г

VIа, б, VIв+г

IX б,г, д

IXг

Жаклина Жигиќ

Техничко образовние

Техничко образование - изборен

V а, б, в, г,

VI а, б, в, г

VII а, б, в, г

VIIа

Грозданка К.Филиповска

Ликовна уметност

Проекти од ликовна уметност

VI а, б, в, г

VII а, б, в, г

VIII а, б, в, г

IXа, б, в, г , д

IX а, д

/

Мирко Трипуновски

Музичко образование

VI а, б, в, г

VIIа, б, в, г

VIII а, б, в, г

IXа, б, в, г, д

Оркестар

VIIIа

Јовче Петковски

Музичко образование

Хор

/

Лила П.Алексовска

Физичко и здравствено образование

VIа, б, в

IX а, б, в, г, д

VI

Благоја Митровски

Физичко и здравствено образование

VII а, б, в, г

VIII а, б, в, г

VIIб

Јасмина Тодоровска

Нашата татковина

IX г =2 часа

/

За нас

Наскоро повеке информации и фотографии... Наскоро повеке информации и фотографии... Наскоро повеке информации и фотографии...

Контакт

+389 (02) 2573 347

ougocdedelcevilinden@yahoo.com

Адреса

 Општина Илинден
1000, Скопје, Македонија

logo1